Tapytoja Areta Didžionienė

Gyvenimas man tai spalvota kelionė, kur kiekvieną žingsnį žengiu su noru kurti.
Paveikslų
Parodų
+
metai kūryboje

Mano kūrybinis kelias

Tapydama paveikslus išreiškiu ekspresijos ir spalvų džiazą, o piešiniu atskleidžiu štricho savybes, linijos pulsavimą. Savo kūrybine veikla siekiu organiškos linijos ir formos sintezės, noriu aktualizuoti istorinio kultūrinio paveldo ženklus. Pasaulio medžio temą laikau sau artimiausia tema pastaruoju metu. Grafinis monochrominio vaizdo monumentalumas man priimtinas dėl pritaikymo įvairiose erdvėse, o spalvinis – dėl atspalvių begalybės.

Teologija - bakalauro laipsnis

2005 metais

Ekonomika – magistro laipsnis

2007 metais

Žemaitijos dailininkų sąjungos narė

Nuo 2009 metų

Vizualinis dizainas – magistro laipsnis

2021 metais

Mano prioritetai

Žmogus, žmogaus ryšys su gamta; kūrinio dermė su aplinka; istorinių motyvų, tradicinių ir inovatyvių priemonių panaudojimas procese.

Kūrybinė filosofija

"Kūryba – tai sielos kalba, o gamta, žmonės, muzika, istorija ir kelionės – pagrindinis inspiracijų šaltinis. Kūrybiniame kelyje vadovaujuosi A. Einšteino mintimi, jog logika nuves nuo A iki Z, o vaizduotė nuves visur. Dizainas man – originalus idėjos traktavimas ir kūrimas. Ši meno sritis traukia dėl idėjų transformacijų ir jų realizavimo galimybių, o tam pasiekti padeda originalumo siekis." - Areta Didžionienė

Žmonės apie mano kūrybą:

Aretos Didžionienės tapyba skiriasi nuo kitų susiformavusiu savitu koloritu, tapybos maniera, kuri neretai primena impresionistinę tapybos tradiciją. Autorė savo darbuose pati neiškyla kaip atskaitos taškas - taip išsitrina banalaus pragmatiškumo atspindžiai, o išlieka meditacinis pasakojimas, kuris perkelia žiūrovą į tolimą ir filosofiškai nostalgišką fantazijų pasaulį. Paveikslai dvelkia paslaptingu lyriškumu, jie neužgula savo informatyvumu, o padūmavę pustoniai veikia raminamai ir suteikia jaukią nuotaiką.
Aneta Koryznė
Meno istorikė

Spauda apie mano kūrybą:

Partneriai: