
Paroda „Laisvės pojūtis“ kviečia lankytojus tyrinėti laisvės idėją kaip asmeninį ir visuomeninį fenomeną. Kūrybinė patirtis sujungė keturias menininkes: Aretą Didžionienę, Ritą Kaniušaitę Grikšienę, Jūratę Bytautę, Angeliją Eidukienę. Anot filosofo Imanuelio Kanto: „Mes teoriškai visiškai negalime suvokti prigimties ribas peržengiančių objektų: Dievo, mūsų nuosavos laisvės ir mūsų sielos.” O David Lynch teigė : „Iš tiesų gyventi […]
Paroda „Laisvės pojūtis“ kviečia lankytojus tyrinėti laisvės idėją kaip asmeninį ir visuomeninį fenomeną. Kūrybinė patirtis sujungė keturias menininkes: Aretą Didžionienę, Ritą Kaniušaitę Grikšienę, Jūratę Bytautę, Angeliją Eidukienę.
Anot filosofo Imanuelio Kanto: „Mes teoriškai visiškai negalime suvokti prigimties ribas peržengiančių objektų: Dievo, mūsų nuosavos laisvės ir mūsų sielos.” O David Lynch teigė : „Iš tiesų gyventi menu reiškia laisvę”. Taigi, laisvės tema transendentiška ir plati ją interpretuojant.
Tapyti ir tekstiliniai paveikslai kalba apie vidinį žmogaus polėkį, troškimą atsiskleisti ir būti savimi. Tao svarbu apmąstyti laisvės idėjas ir suvokti, ką išgyvename pirmiausia vidiniame pasaulyje šiuo metu, kada galime apčiuopti laisvės pojūčio užpildytas būsenas, kaip viena laisvės forma įtakoja kitas…
Visuomeninė, istorinė laisvė visada susijusi ir su individualia individo laisve. Kūrybiniame procese apmąstėme, kaip istoriniai įvykiai formuoja mūsų savimonę ir įkvepia žmogų kurti bei puoselėti savo vidinę bei visuomeninę laisvę, analizuoti patirtis ir laisvą valią. Kiekvienas kūrinys – tai unikali autorės interpretacija, kuri kviečia susimąstyti: ką laisvė reiškia kiekvienam iš mūsų? Ar ji tik siekis, ar gyvenimo ir kūrybos pagrindas?
Paroda Tauragės kultūros centre eksponuojama 2025.02.01-03.01